Skip to content Skip to footer

Hakkımızda

Nüans Vitray bu  sanat aşkı yoluna 1987 yılında iki can dost olarak çıktık.Daha sonra  bu iki kişiden biri olan  ben Zaim Şengün  1990 yılında Galata Semti’nde küçük bir atölyede  vitray ve cam dekorasyon, vitray aydınlatma ürünleri ile  çalışmalarıma  yalnız olarak başladım.ilki 1994 yılında düzenlenen ev mimarisi fuarına katıldım.Bundan sonrada  yine kapı ve yapı fuaralarına  katılım sağlayarak devam ettim.

Çalışma Azmimiz
100%
Müşteri Memnuniyetimiz
100%
nuans-vitray-zaim-sengun-0813

Titizlikle ürettiğim çalışmalarım  mimari projelerle ortaya çıkmaktadır.Çalışmalarımda  öncelik  olarak müşteri memnunıyetine  çok önem  verdim  ve vermeye devam ediyorum.Müşterilerimin  istek ve  dilekleri doğrultusunda  benimde  35  yılı aşkın tecrübem  ile  sanatıma duyduğum tutkuyla  yapılan çalışmalarımda ortaya çıkmaktadır.  Bu ayrıntılar  dikkatle inceleyeceğiniz   zengin,detaylı   bilgiler ve fotoğraflarımda  mevcuttur.Referaslarım  bu tezimi doğruyacaktır.

Uygulamasını yapmış olduğum sanatsal  çalışmalarım;

1)  Tiffany(bakırlı) vitray , kurşunlu vitray , mozaik vitray,boyama  vitray  ve  macunlu vitray  çalışmaları.

2)Ayna ve cam  üzeri-arkası  renkli ve renksiz her türlü desen  çalışmaları.

3)Ayna  ve cam yüzeyine asit ile indirme çalışmaları.

4)Tiffany vitray avizeler, abajurlar  ve kurşunlu sistemli  aydınlatma  ürünleri.

5)Her türlü  sanatsal ayna ve cam süsleme  çalışmalarıdır.

Bu çalışmalar kullanım amacına  göre mekana,tarza,ışığın azlık yada çokluğuna göre  özel yada tüzel kişlere  göre farklılık göstermektedir.

Genellikle vitray denildiği zaman akla çok renkli ve iddalı  çalışmalar  akla  gelir.Yaptığım  çalışmalarda bu  klasik görüşün aksine çok daha  modern ve asil görüntülü renksiz  çalışmalarımda mevcuttur.

Bu  tarzdaki çalışmalarım çeşitli kristal ve bizoteli camlardan(bevel tarzı vitray) cam boncuklarından,swarovski taşlardan,kalite  görüntü ve renkleri   sürekli yenilenen  çok çeşitli  ithal renkli  veya  renksiz( vitray  sanatı için özel  üretilen)  camları  kullanıyorum.Ayrıca eserlerimde  çeşitli özel ve koleksiyon  butik   işlerimde kullanmak üzere denizlerden  bizzat topladığım  değişik deniz kabukları ve deniz çakıl taşlarInı  farklı değişik efekt  görüntü yaratması amacıyla çalışmalarımda uyguluyorum.  En önemli misyonlarım arasında sanat aşkı ve  titizlikle ürettiğim  çalışmalarımı taahhüt ettiğim zamanda  ve anlaşılan şekli  ile  teslim etmeye özen gösteriyorum.

Kişi memnuniyeti ve kaliteden ödün vermemek daima ilklerim  arasındadır.

Vitray bir sanattan ziyade tutkulu  bir aşk ve  bir gönül işidir.kiminin kısa sürer, kimininde  bir ömür boyu süre gelir.Zaten onunda kalıcı olmasının sebebide bu değimlidir?,Emek, sabır,sevgi doğaçlamasının sonucudur sanat,,bir ömür boyu…aşk gibi sevda gibi.Tutku denilen duygu bu olsa gerek.

Ben ZAİM ŞENGÜN kimine göre üstat, kimine göre sanatçı ve kimine göre ise usta.Bana göre ben  gönül sanatçısıyım. Ki yaptığım sanat dolu işlerde kalben ve  ruhen ortaya çıkmakta. İşte işin sırrı sevip mutlu olduğun işi yap yapki başarılı olasın.Sayılarını benim bile unuttuğum hepsi benim birer çocuğummuş gibi hissettiğim  benim sanat eserlerim.Hani el dokuma  kilimi dokuyan zaanatkar kadınlar vardır  kilimi dokurken belki  sevdaya düşüpte   kilimi umutla aşkla  ördüğü zaman duyguları vardır ya işte bende işte bu yarattığım eserlerimde aynısının tıpkısı gibi öyle duygular içersinde olurum çoğu zaman hepsinde ayrı bir duygum ve hissiyatım vardırki öyle süre gelir.Son olarak  Sanatı sevelim ve  bir şekilde içinde olalım,Onu yaşatalım  unutmayalimki bir devlette gerekli olan bilim ve sanattır.Bol sanatlı günler dilerim.

nuans-vitray-zaim-sengun-0335